MÁM VÝCVIK, ČO ĎALEJ ? 

Naším cieľom je sprevádzať ťa svetom skydivingu od tvojho prvého kontaktu s voľným pádom až po tvoje samostatné zoskoky neustále. Veď nielen na začiatku, ale stále sa je, čo učiť a zlepšovať.

 Často sme svedkom toho ako potenciálny skydiver príde na letisko, skočí si tandemový zoskok a rozhodne sa urobiť si niekde skydiverský kurz. Po kurze skočí ešte zopár zoskokov, a tam sa jeho motivácia a nadšenie pomaly vytráca. Nezaznamenal na sebe žiadny progres, nemal sa mu kto venovať, stále skákal sám, nevedel, čo ďalej, možno sa aj bál, pretože ho nemal kto usmerňovať a upevňovať dôveru vo vlastné schopnosti. Rovnako ako rýchlo prišiel, tak aj odišiel.

To sa ti v Skydive University určite nestane. Okrem toho, že každého sledujeme jednotlivo, neustále organizujeme workshopy, výcviky či súťaže. Naším poslaním je tento šport nielen rozvíjať individuálne, ale združovať okolo neho nadšencov. Je to najmä o radosti zo skákania, voľnom čase strávenom v skvelom kolektíve a kopec jedinečných zážitkov v nenapodobiteľnej atmosfére na letisku. Nemusíš sa báť,  žeby si nemal u nás s kým skákať po absolvovaní výcviku.

V tomto športe existujú rôzne výkonnostné kategórie tzv. licencie A, B, C alebo D, ktoré upravuje ,,smernica pre vykonávanie športového parašutizmu“ (mal by ju každý skydiver na Slovensku poznať). Každá kategória má svoje oprávnenia a povinnosti.

Po získaní prvej licencie A (minimálne 25 zoskokov) sa naďalej učíš nové veci, skúšaš skákať vo väčších skupinách, spoznávaš jednotlivé štýly ako napr. freefly, RW, Bigway (veľké formácie skydiverov), rôzne disciplíny na padákoch…  a postupne presne vieš, čo ťa najviac baví, a kam chceš svoje hobby ďalej smerovať. Okrem iného je vždy možné s našimi inštruktormi trénovať v simulátore voľného pádu. V tuneli vieme odstrániť rýchlo a efektíve všetky tvoje chyby, ktoré by si vo vzduchu odstraňoval počas stoviek zoskokov. Tým, že ťa postupne poznáme a vieme presne aké problémy máš vo vzduchu, sme schopní tvoj tréning nasmerovať, čo najefektívnejšie.

Až do získania licencia B (minimum 100 zoskokov) musí byť každý tvoj zoskok schválený inštruktorom. Tieto zoskoky sú akýmsi intenzívnym nadobúdaním nových skúseností, tiež sa viac vzdelávaš v padákovej technike, pod dozorom našich inštruktorov sa učíš zabaliť sám padák a zvykáš si na hustejšiu premávku vo vzduchu. Ak máš už natoľko dobré skúsenosti s technikou lietania a pristávania na padáku, pravdepodobne prejdeš na menšiu veľkosť padákovej techniky. (Čím menší je padák, tým je rýchlejší a obratnejší.) Získanie licencie B je veľkým miľníkom pre každého skydivera, pretože sa stáva plne spôsobilým na samostatné skákanie bez toho, aby musel byť pod dohľadom inštruktara.  U nás sa ti však budú inštruktori venovať a zapájať ťa dô roznych činností, či máš 200 alebo 500 zoskokov. Naša práca so študentami nekončí pri získaní licencie B. Rovnako sú pre nás dôležití skydiveri aj po získaní licencie C a D. Skydiving je rozmanitý šport, plný rôznych druhov disciplín, kde sa je stále, čo učiť,