Tím Skydive University majstrom Slovenské republiky v indoor skydivingu!

60 pretekárov z 5 krajín v 10 súťažných kolách. Tak vyzeral už štvrtý ročník otvorených Majstrovstiev slovenské republiky v tunelovom lietanie skupinovej akrobacie, ktoré sa 4. marca 2017 uskutočnilo v Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši. (Zdroj: PKSNA – www.pksna.sk)

 

Pätnásť tímov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Slovinska a Chorvátska súťažilo v disciplíne zvanej FORMATION SKYDIVING RW 4-way, teda skupinová akrobacia 4-členných družstiev, kde súťažiaci v šibeničnom čase 35 sekúnd predvádzajú vopred vyžrebované formácie(tvary). Ich cieľom bolo v určenom pracovnom čase bezchybne zopakovať čo najviackrát dané formácie.

Medzi slovenskými tímami získal najvyššie skóre tím Skydive University Slovakia v zložení Peter Novák, Maroš Piliár, Richard Kolozsi a Juraj Kremmer, ktorí sa tak 4. marca 2017 stali opäť majstrami Slovenskej republiky.

„Chystáme sa v našej kategórií na otvorene Majstrovstvá ČR do Prahy. V apríli nám končí Evropská tunelová liga šiestym kolom. Aby sa náš tým ešte viac zocelil a získal nové skúsenosti. ideme aj do anglického Bedfordu, kde sa zúčastníme najväčšej svetovej súťaže v tunelovom lietaní v kategórií FS 4WAY. S prichádzajúcim letom a teplom chceme pokračovat tréningovými zoskokmi z lietadla, kde máme ešte veľa práce,“ vysvetľuje zodpovedný prístup tímu Skydive University Slovakia vedúci tímu Peter Novák.